З приходом тепла частина населення з автомобілів пересіли на скутери та мопеди. З огляду на це, працівники Державтоінспекції зосередили увагу на дотриманні Правил дорожнього руху водіями саме двоколісних транспортних засобів.
В рамках проведення операції «Мотоцикліст» виявлено 29 порушень скоєних громадянами району, найбільш поширеними серед них є управління: без водійського посвідчення, без відповідної реєстрації транспортного засобу, без шолома і в стані алкогольного сп'яніння.
Щоб уникнути непорозумінь з Законом, перш ніж виїхати на дорогу, переконайтеся чи є в наявності і в порядку Ваші документи. Нагадуємо, що керування транспортними засобами категорії А1: мопедами, моторолерами та іншими двоколісними транспортними засобами, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт - дозволяється тільки при наявності посвідчення водія (Постанова Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р № 511, п. 2.1 Правил дорожнього руху). Отже, якщо особа не має права керування транспортним засобом (ч.2 ст.126 КУпАП) і водить без посвідчення відповідної категорії (ч.1 ст.126 КУпАП) законодавством передбачений штраф, сума якого становить від 510 до 595 гривень.
Забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим у Державтоінспекції, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а такжебез номерного знака або з невідповідним або пошкодженим номерним знаком (п. 2.9 Правил дорожнього руху). У разі допущення правопорушення, санкція ч.6 ст.121 КУпАП передбачає накладення штрафу від 170 до 255 гривень.
Для забезпечення, перш за все власну безпеку та безпеку оточуючих мопедист і його пасажири під час руху повинні бути в застебнутих мотошоломах і не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху (п. 2.3 ПДР). За порушення даного правила ч.5 ст.121 КУпАП передбачено штраф у розмірі від 51 до 85 гривень.
Турбує те, що громадяни безвідповідально ставляться до управління і дозволяють собі сідати за кермо двоколісного транспортного засобу в стані сп'яніння. Підкреслюємо: згідно з п. 2.9 ПДР, керувати транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння або передавати управління п'яним особам забороняється, незалежно від категорії транспортного засобу. У разі порушення ст.130 КУоАПпредусмотрено накладення штрафу в розмірі від 4,5 до 6 тисяч гривень, або адміністративний арешт. При повторному скоєнні даного проступку протягом року сума штрафу становить від 7 до 10 тисяч гривень.
Шановні водії мопедисти! Зареєструйте Ваші транспортні засоби, відповідно до чинного законодавства, у разі відсутності дозвільних документів або водійського посвідчення - відмовтеся від управління. Не допускайте до водіння неповнолітніх. Не нехтуйте правилами їзди на мопеді, будьте пильні за кермом, уникайте створення аварійних ситуацій на дорозі і ні в якому разі не сідайте за кермо в нетверезому стані. Оцінюйте свої можливості, щоб в екстремальній ситуації Ви змогли відреагувати і уникнути неприємностей.
подкатегория "А1" - мотоциклы с рабочим объемом двигателя внутреннего сгорания, не превышающим 125 кубических сантиметров, и максимальной мощностью, не превышающей 11 киловатт;
Подкатегория А1 позволяет управлять мотоциклами с небольшим объемом двигатели и небольшой максимальной мощностью.
Отмечу, что водители, имеющие в правах категорию А могут управлять и транспортными средствами подкатегории А1.