Ото ж і кажуть, що не тягнуть гриб а крутити. Тоді коли викручуєш залишаться корінці. Може це є єрунда.
може і так..
ось ще:
Біологи, щоб вирішити цю проблему, кажуть, що обидва способи мають право на життя, але за умови, що людина буде діяти акуратно. Не варто видирати капелюшок з коренем, розкидаючи шматочки грибниці на всі боки. Є деякі рекомендації щодо варіантів збору грибів, залежно від конкретного випадку.
- Трубчасті гриби, що мають товсту однорідну ніжку (до них відносяться підосичники, підберезники, білі), краще викручувати. Акуратно поверніть гриб навколо його центру, тоді в руках у вас виявиться ціле плодове тіло, а грибниця буде збережена. Але якщо їх росте кілька разом, і розташовуються вони все щільно, то краще зрізати, бо зберегти грибницю при викручуванні вже не вдасться.
- Пластинчасті гриби, що мають порожню ніжку, краще зрізати. Якщо зривати чи викручувати такі гриби, то ніжка легко ламається і руйнується, так як вона дуже тендітна. Можна намагатися їх викручувати, якщо для вас не обов’язково принести гриби додому цілими.
- Такі гриби як рижики, грузді і волнушки не ростуть на поверхні. Зазвичай вони втоплені в моху, а грузді взагалі люблять ховатися так, що недосвідчений грибник навіть не розпізнає характерні горбки, не знайде, що шукав. Висмикувати і викручувати ці гриби складно, тому їх рекомендується зрізати, щоб не пошкодити грибницю.